BACOPA MONNIERI - 100CPS

  • 100 kapsułek / 100 porcji
  • Usprawnia procesy poznawcze
  • Skraca efektywny czas nauki
  • Poprawia pamięć i ułatwia koncentrację
  • Redukuje lęki i niepokój
  • Pozytywnie wpływa na nastrój

Więcej szczegółów

69,00 zł

Brahmi inaczej bakopa drobnolistna ( Bacopa monnieri) to znane i niezwykle cenione ziele medycyny Ajurwedyjskiej. Zalecane w stanach wzmożonego wysiłku poznawczego, na poprawienie pamięci i koncentracji, w stanach obniżonego nastroju oraz dla osób starszych wykazujących objawy dezorientacji lub rozkojarzenia. 
Brahmi wspiera prawidłową pracę układu nerwowego i przywraca jego naturalną równowagę. Ze względu na właściwości antyoksydacyjne, adaptogenne i stymulujące procesy regeneracyjne, ziele bakopy może być stosowane pomocniczo w rekonwalescencji po przebytych udarach i urazach mózgu. 
Bacopa monnieri wpływa korzystnie na funkcjonowanie struktur mózgu związanych z procesami pamięci – takich jak hipokamp oraz na zdolność do tworzenia nowych połączeń synaptycznych. Zwiększa koncentrację uwagi i wspiera procesy uczenia się. 
Ziele bakopy drobnolistnej działa również przeciwstresowo i rozluźniająco, znosi napięcie i wpływa korzystnie na dobrostan psychiczny. Przywraca harmonię i przynosi ulgę przy nadmiernym zmęczeniu.

W SPORCIE 
Bacopa Monnieri łagodzi objawy stresu na poziomie fizycznym, niwelując bóle głowy, rozdrażnienie i trudności w skupieniu na celu. Wykazując uspokajające i tonizujące działanie ułatwia osiągnięcie pełnej regeneracji i skrócenie czasu potrzebnego do efektywnego odpoczynku.

Poprawiając szybkość reakcji oraz ostrość umysłu może mieć decydujący wpływ na wyniki w dyscyplinach łączących dynamikę ze znacznym wysiłkiem fizycznym obniżającym zdolność do podejmowania szybkich decyzji. 

DLA ZDROWIA 
Odpowiada za zwiększenie ilości acetylocholiny - głównej substanji odpowiedzialnej za procesy pamięciowe, dzięki czemu ułatwia konentrację na celu, przyspiesza procesy poznawcze i pomaga na dłuższe przechowywanie informacji w pamięci. 
Podnosi poziom serotoniny i dopaminy oraz przywraca powinowactwo receptorów serotoninowych co bezpośrednio przekłada się na działanie przeciwdepresyjne i tonizujące. 

DLA URODY 
Dzięki zdolności do usuwania wolnych rodników ma silne działanie antyoksydacyjne, chroni komórki układu nerwowego przed stresem oksydacyjnym. 
Poprzez hamowanie  odkładania się w korze mózgowej lipofuscyny (marker starzenia się) ma wpływ na opóźnienie procesu starzenia się organizmu.

SPOSÓB UŻYCIA
Zalecana dzienna dawka Bacopa Monnieri to 400-600mg w dawkach dzielonych.

Aby uzyskać najlepsze wchłanianie najlepiej przyjmować suplement razem z posiłkiem zawierającym tłuszcze, popijając szklanką wody.

U osób wrażliwych może wystąpić lekkie działanie uspokajające, stąd nie zaleca się przyjmowania produktu przed zaplanowanym wysiłkiem fizycznym.

Działanie suplementu jest najlepiej odczuwalne po 4-6 tygodniach regularnego przyjmowania.

SKŁADNIKI AKTYWNE W PORCJI (1 KAPSUŁKA) ILOŚĆ
Ekstrakt Bacopa Monnieri (standaryzowany na minimum 50% bakozydów) 200mg
Special Product

Ostatnio przeglądane

PayPal

7 PRODUKTY POLECANE

Produkt dodany do porównania